Blog - porady

Czyszczenie i pranie tapicerki meblowej – jak przebiega i ile kosztuje?

Spis treści
1. Najważniejsze etapy czyszczenia tapicerki meblowej
2. Skuteczne metody i środki używane do mycia tapicerki meblowej
3. Ile kosztuje usługa prania tapicerki meblowej?
4. Kiedy warto skorzystać z usługi prania kanapy?


Czysta tapicerka meblowa nie tylko estetycznie wygląda, ale też zapewnia bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Często zabrudzenia nie nadają się do samodzielnego usunięcia. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zobacz, jak wygląda i ile kosztuje pranie tapicerki!

Najważniejsze etapy czyszczenia tapicerki

Czyszczenie i pranie tapicerki meblowej

Fachowe mycie tapicerki należy rozpocząć dokładnym odkurzeniem powierzchni przeznaczonej do czyszczenia. Najlepiej użyć ręcznego odkurzacza z wąską końcówką. Usunięcie kurzu, ziarenek piasku, sierści i włosów jest niezbędnym etapem przygotowawczym przed właściwym myciem.

Następnie na powierzchnię nanoszony jest tzw. prespray czyli środek, który pomaga wstępnie rozpuścić zabrudzenia, co ułatwia późniejsze usunięcie plam i zanieczyszczeń. Istotnym etapem prania kanapy i innych mebli tapicerowanych jest właściwy dobór preparatu, który jest bezpieczny dla danego materiału a jednocześnie skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami. Do prania wykorzystuje się mikrofibry lub szczotki, co pozwala usunąć brud spomiędzy włókien tkaniny. Po zakończeniu prania sofy lub fotela, materiał jest płukany, nadmiar wody jest usuwany przy pomocy profesjonalnego sprzętu, pozostawiając powierzchnię czystą.

Skuteczne metody i środki używane do mycia tapicerki

Wszystkie powierzchnie czyszczone są przy użyciu rekomendowanych środków i profesjonalnego sprzętu. Firmy zajmujące się praniem foteli i kanap dysponują odpowiednią wiedzą, by dopasować stosowane środki do wymagań klienta. Sprawdza się to w przypadku alergików oraz rodzin z małymi dziećmi, gdzie używanie silnych środków chemicznych należy ograniczyć do minimum lub całkowicie z nich zrezygnować.

Ile kosztuje usługa prania tapicerki?

Koszt czyszczenia mebli tapicerowanych ustala się indywidualnie – widełki cenowe związane są z rodzajem mebla. Przykładowo, pranie krzesła jest tańsze niż pranie fotela. Cena jest związana z wielkością powierzchni do mycia oraz stopniem zabrudzenia mebla. W przypadku dłuższej współpracy zwykle można liczyć na indywidualną ofertę. Zapoznaj się z naszym cennikiem prania tapicerki meblowej.

Kiedy warto skorzystać z usługi prania kanapy?

Najlepiej jest pamiętać o regularnym odkurzaniu i myciu mebli. Na co dzień do usunięcia niewielkich zabrudzeń używa się ogólnodostępnych preparatów lub tzw. domowych środków do czyszczenia. Jednak, co istotne, skuteczne usuwanie uciążliwych plam często okazuje się być niemożliwe do zrealizowania przy pomocy tradycyjnych metod. Przykładem mogą być zabrudzenia spowodowane tłuszczem, barwnikami, moczem, krwią lub mazakami. W takiej sytuacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i zaawansowane środki czyszczące. Tylko w ten sposób można skutecznie odświeżyć powierzchnię mebla.

Nawet regularnie użytkowane meble tapicerowane mogą pozostać czyste, gdy będziesz pamiętać o ich odkurzaniu i myciu. Skorzystaj z profesjonalnego czyszczenia, by odświeżyć wygląd swojej kanapy, fotela lub krzeseł i cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem.