Blog - porady

Pranie wykładzin dywanowych w biurach i hotelach – jak przebiega i ile kosztuje?

Spis treści
1. Jakie są metody prania wykładzin dywanowych?
2. Jakie są zalety profesjonalnego prania wykładzin?
3. Ile kosztuje pranie wykładzin?
4. Jak firma przygotowuje wykładziny do prania?


Intensywna eksploatacja podłóg w obiektach biurowych i hotelowych sprzyja szybszemu zużywaniu się wykładzin podłogowych. Odpowiednia pielęgnacja i regularne czyszczenie to skuteczny sposób na utrzymanie dobrego stanu technicznego lokalu. Zobacz, jak pierze się wykładziny dywanowe!

Jakie są metody prania wykładzin dywanowych?

Najpopularniejsze metody mycia wykładzin to czyszczenie na sucho i pranie na mokro. Technika prania musi być odpowiednio dopasowana do typu materiału. Inne preparaty i sposoby używa się do tkanin syntetycznych, a inne do naturalnych. W myciu na sucho stosuje się preparat, który jest wcierany we włókna, a następnie po wyschnięciu odkurzany wraz ze związanym brudem. Zanieczyszczenia mogą też być usuwane przy pomocy specjalnych urządzeń. W praniu na mokro używa się odkurzacza piorącego i środków do czyszczenia.

Jakie są zalety profesjonalnego prania wykładzin?

Specjalistyczny sprzęt i preparaty używane do prania wykładzin dywanowych dają gwarancję dokładnego usuwania zanieczyszczeń powierzchownych i brudu, który znajduje się głęboko we włóknach. Domowe sposoby najczęściej skutkują rozcieraniem plam, co absolutnie nie przynosi oczekiwanego efektu.

W wyjątkowych sytuacjach, takich jak ekstremalne zabrudzenia np. po przeprowadzonym remoncie, pranie wykładziny pozwala pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Istotną zaletą skorzystania z profesjonalnej usługi prania wykładzin w hotelach i biurach jest też możliwość bezpiecznego i skutecznego mycia wykładzin z delikatnych, kosztownych materiałów, np. naturalnej wełny.

Ile kosztuje pranie wykładzin?

Koszt usługi prania wykładziny dywanowej zależy od rodzaju tkaniny, stopnia zabrudzenia oraz metrażu lokalu. Dlatego bardziej opłacalne jest regularne pranie wykładzin w hotelach, przedszkolach i biurach.

Wielkość czyszczonej powierzchni ma decydujący wpływ na koszt usługi. Średnio koszty prezentują się następująco: cena prania wykładzin w obiektach przeciętnej wielkości to 12 zł za 1 m kw. dla powierzchni poniżej 100 m kw. i 10 zł za 1 m kw. w przypadku powierzchni mniejszej niż 500 m kw. W dużych obiektach hotelowych i biurowych do zlecenia wyczyszczenia wykładziny o łącznej powierzchni powyżej 500 m stosuje się najniższą cenę 9 zł za 1 m kw. Pranie wykładziny w pojedynczym lokalu biurowym lub pokoju o powierzchni poniżej 30 m kw. to koszt niemal 2 razy większy – 15 zł za 1 m kw. Taką usługę najczęściej zamawia się np. w celu odświeżenia pokoju po wizycie niefrasobliwego gościa, po remoncie lub w biurze małej firmy.

Jak firma przygotowuje wykładziny do prania?

Przygotowania wiążą się z odsunięciem mebli i odkurzeniem całej powierzchni wykładziny przy pomocy odkurzacza o dużej mocy ssącej. Dzięki temu proces prania wykładziny przebiega szybko i sprawnie.

Profesjonalne pranie wykładziny dywanowej to sposób na usunięcie kurzu i zanieczyszczeń. Odświeżony materiał odzyskuje swój estetyczny wygląd i prezentuje się nienagannie w pomieszczeniu biurowym i hotelowym. Zaufaj fachowcom i zamów usługę, dzięki której zapewnisz czystość w swoim lokalu.