Blog - porady

Pranie kanapy - jak przebiega i ile kosztuje

Spis treści
1. Jak przebiega pranie kanapy?
2. Ile czasu trwa pranie kanapy?
3. Ile kosztuje pranie i czyszczenie kanapy?


Intensywnie użytkowane meble, takie jak kanapy, po jakimś czasie tracą swój estetyczny wygląd. Dzieje się tak na skutek siadania, tarcia oraz zabrudzeń, które powstają w czasie normalnego użytkowania. Obecność dzieci lub zwierząt w domu sprawia, że kanapa brudzi się o wiele szybciej. W takiej sytuacji warto zdecydować się na odświeżenie tapicerki. Sprawdź, jak wygląda i ile kosztuje mycie kanapy!

Pranie kanapy

Jak przebiega pranie kanapy?

Choć ogólne zasady czyszczenia pozostają takie same, użyte środki, narzędzia i technika mycia mebli różnią się w zależności od typu obicia. Sposób prania kanapy tapicerowanej zależy przede wszystkim od rodzaju tapicerki. Najczęściej spotyka się meble obite tkaniną, skórą oraz mikrofibrą. Czyszczenie ma na celu nie tylko pozbycie się zewnętrznej warstwy kurzu i brudu, ale także trudniejszych plam.

Dodatkowo, np. w przypadku skóry naturalnej, pomaga zachować dobrą kondycję surowca i przedłużyć jego żywotność. Regularne mycie kanapy sprzyja też zachowaniu odpowiedniego poziomu higieny i ułatwia pozbycie się alergenów z powierzchni mebli.

Czyszczenie kanapy za każdym razem zaczyna się od dokładnego odkurzenia jej powierzchni i trudno dostępnych miejsc – wgłębień, przeszyć i innych zakamarków. W przypadku tkanin i mikrofibry pranie kanapy polega na nanoszeniu specjalistycznego preparatu rozpuszczającego brud, a następnie zebrania go wraz z zanieczyszczeniami. Często dodatkowo stosowane są mocniejsze środki do usuwania plam. Kanapy skórzane myje się przy użyciu produktów do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni ze skóry naturalnej.

Ile czasu trwa pranie kanapy?

Czas trwania dokładnego mycia kanapy to zwykle około 1,5 godziny. Wiele zależy jednak od rodzaju i stanu tapicerki, a także oczywiście od wielkości mebla.

Regularnie czyszczona tapicerka, która nie jest mocno zabrudzona, może być umyta w odpowiednio krótszym czasie.

Ile kosztuje pranie i czyszczenie kanapy?

Czy opłaca się zlecić firmie mycie tapicerowanego mebla wypoczynkowego?

Cena ta obejmuje koszt użytych profesjonalnych środków do czyszczenia, a także wypłatę dla wykonawcy.

Ze względu na efekty takiego czyszczenia z całą pewnością warto raz na kilka miesięcy skorzystać z tego rozwiązania. Warto przy tym pamiętać, że za pomocą tradycyjnych, domowych metod nie da się skutecznie usunąć trudniejszych plam i zabrudzeń.

Profesjonalna usługa prania i czyszczenia kanapy to sposób na pozbycie się uciążliwych plam, których nie da się doczyścić przy pomocy ogólnodostępnych środków i domowych metod. Jeśli tapicerka na Twojej kanapie nie wygląda już tak, jak kiedyś, warto powierzyć zadanie jej wyczyszczenia fachowcom. Przy użyciu specjalnych środków i urządzeń wyczyszczą mebel i przywrócą mu dawny wygląd.